Dzieci są ważne - recenzja mebli marki GreenBoy...


Recenzja, która ukazała się na portalu Dziecisaważne.pl w dniu 11.07.2016


Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…

Bieszczady – dziki, naturalny i fascynujący zakątek Polski. Jeden z tych, do których wraca się z wypiekami na twarzy. Żyć tam to jakby żyć w innym świecie – tam nie dociera chaos wielkich miast. Bieszczady większości z nas kojarzą się ze spokojem, naturą, czasem – z ucieczką. Dlaczego elementów tej krainy nie zaprosić do własnego domu?
Bieszczady mają swój styl – góry porozcinane łagodnymi dolinami, malownicze szczyty połonin wyrastające ponad granicę lasu, łagodność krajobrazu, a przy tym najbardziej dzika, czysta i naturalna przyroda. Ludzie tych gór też są jakby zwróceni w stronę przyrody, z którą muszą się mierzyć co dnia. Na tej kanwie powstała idea stworzenia rodzimej marki całą sobą oddającej bieszczadzki klimat i pozwalającej zaprosić go do własnego domu. To GreenBoy – naturalne meble, powstające całkowicie z organicznych komponentów, w tym drewna pozyskiwanego z bieszczadzkich lasów.
Do naszego domu dotarły trzy oryginalne projekty tej marki – dziecięca kołyska, łóżeczko dla malucha i dla nieco starszego dziecka.Z założenia są to meble organiczne, powstające jedynie z całkowicie naturalnych surowców, zamiast lakierów impregnowane są naturalnymi olejami i woskami.Do naszego domu dotarły trzy oryginalne projekty tej marki – dziecięca kołyska, łóżeczko dla malucha i dla nieco starszego dziecka.Już pierwszy kontakt z tymi meblami jest jak obcowanie z naturą – ten zapach oraz delikatna faktura czystego drewna w naturalnym kolorze… Meble wyróżniają się również formą – opływowe, miękkie kształty drewnianej ramy podkreślają ich unikalny charakter. Co ciekawe, choć tak specyficznie nawiązują do folkloru, łóżka GreenBoy świetnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. Również tym minimalistycznym.To, co przekonuje nas do tych mebli, to nie tylko urokliwy wygląd (naprawdę widać inspirację dobrze pojętym, górskim folklorem i dziką, bieszczadzką przyrodą!), ale również fakt, że wytwarzane są lokalnie, z bieszczadzkiego drewna, polskiego lnu, naturalnej bawełny (w zestawie meble oferowane są z naturalnymi materacami).
Widać, że to materiały wysokiej jakości. W nowoczesnym wnętrzu dziecięcego pokoju tworzą naturalny, niepowtarzalny klimat.
Trochę jak namiastka bieszczadzkiej dzikości ukryta w wielkomiejskim wieżowcu. Zdecydowanie meblarski majstersztyk, powstały na przekór masowym sieciówkom. Bo fajnie potraktować czasem wnętrze czymś wyjątkowym, co wyróżni je z całej masy pomieszczeń urządzanych w ten sam sposób. Dzieciaki z pewnością też tę oryginalność docenią. I kto wie, może odwdzięczą nam się twardym snem i rześką pobudką następnego dnia? Tu znajdziecie produkty GreenBoy – GreenBoy.plFacebook, Instagram.


  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl